Sitodruk

Sitodrukiem wykonujemy najczęściej nadruki na tekstyliach takich jak koszulki, czapki, torby, bluzy, odzież robocza itp.

Jest to technika druku, która polega na mechanicznym lub ręcznym przeciskaniu farby przy użyciu rakla przez formę drukarską przygotowaną na specjalnym sicie. Ta metoda zapewnia estetykę i trwałość oznakowania danej powierzchni.

Bardzo wysoka odporność
Sitodruk jest wodoodporny, odporny na czynniki atmosferyczne, ma dużą trwałość mechaniczną. Można zadrukować prawie każdą powierzchnię na wyrobach gotowych: koszulkach, bluzach, spodniach, sukienkach, torbach, siatkach, parasolach jak i na wykrojach: kieszonkach, patkach, nogawkach, rękawach oraz na metalu, plastiku i wielu innych.

Pełna gama kolorystyczna
Dzięki zastosowaniu tej metody otrzymamy pełne, intensywne kolory oraz dużą różnorodność farb. Farby można mieszać przecież do woli, a specjalne programy wyliczają co do grama ilość potrzebnego pigmentu. W naszej pracowni stosujemy głęboko kryjące farby wodne oraz wysokiej jakości farby plastizolowe. Farby plastizolowe charakteryzują się szeroką paletą kolorów oraz różnych efektownych odmian np. plastizole metaliczne w kolorze złota, srebra i miedzi, fluorescencyjne, brokatowe lub plastizol puchnący dający efekt wypukłości nadruku.

Sitodruk lubi większy nakład
Znana wszystkim zasada im więcej, tym taniej jest szczególnie trafna przy sitodruku. Decydując się na tę metodę, trzeba wziąć pod uwagę pewne koszty stałe, niezależne od ilości zamawianych sztuk. Przede wszystkim chodzi o przygotowanie do druku klisz i naświetlenia ich na matryce. Każdy kolor naświetlany jest na osobne sito.

Końcowa cena nadruku zależy zatem od dwóch czynników:

• nakład, czyli ilość zamawianych sztuk
• ilość kolorów nadruku

Nasze karuzele sitodrukowe pozwalają na drukowanie do 9 kolorów w jednym przebiegu